زعفران و خواص درمانی آن

زعفران از جمله گیاهان دارویی و ادویه های خوش طمع و عطر است که دارا مواد مغذی بسیاری است و از بیماری های بسیاری جلوگیری میکند ، همچنین این گیاه دارویی شادی بخش در درمان افسردگی تاثیر بسزایی دارد و در خلق و خو نیز تاثیر مثبت دارد. همچنین دارای  روغن های  پینن ، بورنئول و ژرانیول است که همین روغنها برای سلامتی بدن مفید است.

زعفران در پزشکی به عنوان آرام بخش، مسکن، ضداسپاسم و مقوی معده مورد استفاده قرار میگیرد و در تغذیه معطر کننده، طعم دهنده و رنگ کننده (این گیاه دارویی باعث ایجاد رنگ زرد طلایی خوش رنگ، بوی مطبوع و مزه ای خوب، در غذاها می شود) می باشد.

همچنین با توجه به رنگ زیبا و غلیظ آن در صنایع آرایشی، داروسازی، قنادی، و تهیه لیکورها نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

داروهای گیاهی :

عصاره ی زعفران که به نام “Swedish bitters” گفته می شود، توسط کارخانجات زیادی تهیه و به بازار عرضه می شود.

 

گل زعفران

نتایج تحقیقات در مورد زعفران:

در تحقیقاتی که به تازگی در آمریکا صورت گرفت، نشان داده شده است که کروستین موجود در زعفران در نخاع، فشار خون، ادم مغزی و پاپیلمای پوست در حیوانات اثرات مثبت و ارزنده ای ایجاد کرده است. تحقیقات دیگری نشان داده است که زعفران اکسیژن پلاسما را افزایش داده و دارای اثرات ضدسرطان می باشد.

تحقیقات دیگری نشان داده است که این گیاه دارویی می تواند باعث کاهش تری گلیسریدها و کلسترول گردد. همچنین مطالعاتی در اسپانیا نشان داده است که کاهش امراض قلبی در قسمتی از این منطقه احتمالاً مربوط به مصرف دائم از این ادویه معطر می باشد.

مهمترین اثرات و خواص زعفران:

ضددرد، ضد افسردگی ، ضد سم ، ضد ادم ، ضد اکسیدان، ضدعفونی کننده، ضد اسپاسم ، ضد نفخ ، ضد تومور ، تقویت کننده قوای جنسی ، مقوی قلب، خنثی کننده رادیکال های آزاد ، سقط کننده ، معرق ، هضم کننده غذا ، قاعده آور ، خلط آور ، بند آورنده خون ، کاهش دهنده کلسترول ، کاهش دهنده پُرفشاری خون ، نارکوتیک (مخدر)، مقوی اعصاب ، محافظ اعصاب ، مسکن ، محرک ، مقوی معده ، مقوی رحم .

میزان مصرف:

۱۰ تا ۱۵ عدد از خامه ها در یک لیوان آب برای یک نوبت مصرف به کار می رود. مقدار مصرف عادی آن روزانه حدود یک گرم است؛ همچنین مقدار مصرف تنتور آن حدود ۱۵ قطره در روز است.

از زعفران که یک ادویه خوش عطر است در موارد زیادی همچون آشپزی انواع غذا ها ، شربت ها و دسر ها استفاده می شود.

نگهداری :

برای نگهداری ایده آل زعفران باید از نور و رطوبت محافظت شود.

بهترین ظروف نگه داری در درجه اول ظروف فلزی و بعد ظروف شیشه ای رنگی است. ظروف پلاستیکی برای نگه داری مناسب نیستند، زیرا در مدت کوتاهی اسانس آن کم شده و از مرغوبیت آن کاسته می شود.

همچنین بهتر است هنگام مصرف به صورت پودر درآید و یا پودر آن در زمان کوتاهی مصرف گردد؛ چون اسانس معطر آن از پودر، زودتر تبخیر می شود.

عوارض :

مصرف زیاد آن قاعده آور و سقط کننده جنین است. همچنین مصرف زیاد آن ممکن است باعث استفراغ، خون ریزی رحمی، اسهال خونی، خون در ادرار، خون دماغ، خون ریزی کنار چشم و لب، زرد شدن پوست و زرد شدن غشاء مخاطی شود.

مصرف حدود ۲۰ گرم آن به طور کلی کشنده است.

 

برای خرید این ادویه و محصول غذایی با ارزش از استان خراسان جنوبی که مهد تولید زعفران اصیل در جهان می باشد ، میتوانید از طریق لینک زیر اقدام کنید.

سفارش زعفران

نویسنده: مصطفی

اشتراک گذاری این نوشته