شربت زعفرانی ،نوشیدنی معجزه آسا برای رفع تشنگی در ماه مبارک رمضان

شربت زعفرانی تخم شربتی

 

طاعات و عباداتتون قبول ، بویژه اینکه در ایام ماه مبارک رمضان قرار داریم و با توجه به شرایط سخت آب و هوایی و اینکه تشنگی معمولا بر روزه دار غلبه میکنه و احتمالا شما دوست عزیز هم حسابی تشنه هستید و خواستید با اینترنت خودتون رو یه جورایی سرگرم کنید تا حدودی بر این حس ضعف و تشنگی غلبه کنید.

اما یک خبر مسرت بخش اینکه هر چقدر هم هوا گرم باشه و بخواهید سی روز ماه مبارک رو روزه بگیرید اما اینجاست که شربت زعفرانی به کمکتون می یاد تا کمترین احساس تشنگی در طول روز را داشته باشید ، و نه تنها ماه رمضان بلکه همه ایام گرم سال! در ادامه طرز تهیه این شربت زعفرانی معجزه آسا رو براتون مینویسم.

یک نکته اینکه توجه داشته باشید از زعفران مرغوب و اصل استفاده کنید ، زعفران تقلبی متاسفانه توی بازار زیاد شده و مشتری ها رو دچار سردرگمی کرده ، اما ناراحت نباشید چون ما توی همین سایت بهترین و مرغوب ترین و باکیفیت ترین زعفران رو بصورت مستقیم از خود خود کشاورز میگیریم و میرسونیم خدمت شما دوست عزیز. 🙂

 

 

طرز تهیه شربت زعفرانی تخم شربتی

مواد لازم

تخم شربتی

شکر به میزان لازم

آب

زعفران دم کرده

آبلیمو

بیدمشک و گلاب

 

بهتر است تخم شربتی را چند دقیقه قبل با آبجوش خیس کنید تا خواص آن آشکار شود.

حالا شکر را با آب سرد مخلوط کرده و آبلیموی تازه را به آن اضافه کنید، تخم شربتی ها ی خیس خورده گلاب و بیدمشک را هم به مخلوط آب و شکر بیافزایید در آخر زعفران دم کرده را به هر میزانی که دوست دارید به شربت اضافه کنید تا رنگ طعم و بوی زعفران یک نوشیدنی خاص و با کلاس را برای سفره افطاری شما به ارمغان بیاورد.

تخم شربتی پس از مخلوط شدن با آب به علت حالت ژله ای که میگیرد به خوبی میتواند آب را برای مدتی در خود ذخیره کند و به همین دلیل تاثیر فوق العاده ای در رفع تشنگی ماه مبارک رمضان دارد.

از این شربت در فاصله افطار تا سحر به مقدار زیاد استفاده کنید تا بدنتون آب از دست رفته رو دوباره بدست بیاره. (نوش جونتون)

نویسنده: مجید لوباسی

اشتراک گذاری این نوشته