شله زرد زعفرانی ، دسر سنتی ایرانی

شله زرد زعفرانی ، دسر سنتی فوق العاده خوش طعم ایرانی

یکی از خوشمزه ترین و بهترین دسرها که همه ما بارها طعم آن را تجربه کرده ایم ، شله زرد زعفرانی غذای سنتی و خوشمزه ایرانی است که طرفداران زیادی هم دارد.
با توجه به اینکه این غذا در ماه رمضان نیز زیاد طبخ می شود، ما هم روش تهیه آن را اینجا آورده ایم ،  امیدوارم بتوانید با یک دسر فوق العاده خوشمزه از مهمانهایتان پذیرایی کنید .

 

مواد لازم :

برنج ۱ پیمانه
شکر ۲ پیمانه
آب ۶ پیمانه
گلاب نصف پیمانه
زعفران پودر شده به مقدار لازم
هل ساییده به مقدار لازم
کره ۵۰ گرم
خلال بادام و پسته و دارچین به مقدار دلخواه

شله زعفرانی

طرز تهیه:

ابتدا مقدار برنج گفته شده را چند بار شسته و بگذارید داخل آب تا چند ساعتی خیس بخورد.بهتر است از برنج ایرانی استفاده کنید و البته اگر برنج نیمه باشد نیاز به پخت کمتری خواهد داشت.
حالا آب برنج را خالی کنید و بگذارید تا با مقدار ۶ پیمانه آب بر روی حرارت به جوش بیاید. بعد از اینکه آب به قل قل افتاد بلافاصله حرارت را کم کنید و سعی بکنید به آرامی پخته شود چون میخواهیم برنج به ته قابلمه نچسبد. باید بگذارید تا کم کم و به آرامی با حرارت کم برنج ها خوب نرم و له شود.در تمام مدت پخته شدن باید حواستان کامل به برنج ها باشد و مدام هم بزنید تا به ته قابلمه نچسبد.

اگر قبل از اینکه برنج ها نرم شود آب قابلمه تمام شد اشکالی ندارد کمی آب گرم به آن اضافه کنید.زعفران را نیز بعد از مدتی کم کم به آب و برنج اضافه کنید تا همراه آن بجوشد.مقدار زعفران بسته به دلخواه خودتان است و ببینید چقدر دوست دارید شله تان رنگی تر باشد.

اگر به آخر کار یعنی وقتی که تقریبا برنج نرم و له شده است رسیده اید باید گلاب و شکر و کره و هل را به آن بیفزایید و هم بزنید.اخرهای طبخ شله زرد خلال بادام را هم به آن اضافه کنید و هم بزنید . اگر دوست دارید که خلال ها زیاد سفت نباشد باید زودتر آن را به شله زرد اضافه کنید تا در حین جوش خوردن نرم تر شود.
زمانی که شله زرد آماده شد آن را داخل ظرف بریزید و با دارچین و خلال پسته تزئین کنید. توجه داشته باشید زمانی شله زرد آماده است که وقتی آن را داخل ظرف می ریزید زیاد شل و مثل آش نباشد.

 

برای خرید زعفران اصل میتوانید روی لینک کلیک کرده و به صفحه سفارش زعفران بروید

نویسنده: مجید لوباسی

اشتراک گذاری این نوشته